فواید و مضرات خیارشور

نام نویسنده : ایمان قادری         ۰۸ دی ١۳۹۵ 403

فواید و مضرات خیارشور

خیارشور از جمله شوریجات محبوب است که تهیه آن کار آسانی است. خیارشور حاوی ویتامین های گوناگون و مهمی است. در ضمن خیارشور به خاطر داشتن نمک سرشار از سدیم است که حضور آن به میزان کافی در بدن بسیار ضروری است.از جمله خواص مهم خیارشور می توان به موارد زیر اشاره کرد : 

خواص مهم خیارشور

1- فیبر ها

خیار میزان بسیار بالایی فیبر دارد. فیبرها برای دستگاه گوارش بسیار مهم و ضروری هستند. طی تحقیقات انجام شده مصرف فیبر میتواند میزان ریسک بیماری ها قلبی و ابتلا به دیابت را کاهش دهد. ویتامین هایی نظیر سی و کا نیز در خیار وجود دارد که به همراه پتاسیم موجود در آنها می تواند منبع خوبی از آهن باشد.


مقالات مرتبط: خیارشور از نوع خانگی2- کالری پایین

خیارشور و اساسا ترشیجات به علت کالری پایین شان چاق کننده نیستند. در نتیجه آنها را به خاطر طعم شان می توانید در سالاد ها و ساندویچ ها به جای سس استفاده نمایید. همانطور که می دانید کالری سس ها بسیار بالاست. و این میزان کالری از دلایل عمده ایجاد اضافه وزن در بدن است. پس تا می توانید سس ها را کم کنید و از خیارشور استفاده کنید.

3- آنتی اکسیدان قوی

از دیگر خواص خیارشورها می توان به دارا بودن آنتی اکسیدان ها اشاره کرد. آنتی اکسیدان ها می توانند از آسیب های احتمالی به سلول ها جلوگیری کنند. از جمله آسیب های ممکن برای سلول ها می توان به سرطان ها و بیماری های قلبی اشاره کرد. آنتی اکسیدان ها در مقابل این آسیب های احتمالی می توانند مانند سدی محکم قرار گیرند و خطر ابتدا به این بیماری ها را پایینترین حد ممکن آن برسانند.


مقالات مرتبط: خیارشور مخصوص خانم های بارداربه جز موارد مهم بالا در خصوص خواص خیارشور ، باید به یکی از مضرات آن نیز اشاره کرد. بله، در کنار تمام این خواص استثنایی مضراتی نیز از خوردن خیارشور می تواند نسیب بدن شود. همانطور که در بالا اشاره شد سدیم در خیار به وفور موجود است. مصرف بیش از حد سدیم می تواند مضراتی نیز داشته باشد. مصرف زیاد و طولانی مدت سدیم می تواند باعث بالا رفتن فشار خون شود. در نتیجه بهتر است به هیچ عنوان در خوردن این ترشی خوش طعم زیاده روی نکنید.

امیدوواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید.


بانک مقالات ویکیوزپیشنهادات ما

چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد
Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی

نظر شما