قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر

نام نویسنده : ایمان قادری         ۰١ شهریور ١۳۹۶ 59

قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر

آموزش ساخت کوادکوپتر

یکی از وسیله هایی که ساخت آن هم به عنوان سرگرمی بسیار جذاب است و هم به عنوان ابزاری جهت انجام اموری خاص که فقط مختص به خود آن وسیله و بسیار کاربردی است کوادکوپتر میباشد . اما برای بسیاری از افراد چالش بزرگ در راه ساخت آن اطلاع و تهیه لیست دقیقی از قطعات تشکیل دهنده آن و همچنین کارایی آن قطعات است .

در این مقاله به معرفی این قطعات و شرح کاربرد آن ها می پردازیم . قبلا باید گفت که این اجزاء برای پرنده هایی مثل هواپیماهای رادیو کنترلی ، تری کوپترها ، هگزا و اوکتا کوپترها نیز به همین شرح است .

بطور کل برای ساخت یک ربات پرنده از اقلام زیر استفاده می شود :

ایر فریم (Air Frame) :

ایرفریم همان بدنه اصلی ربات پرنده گفته می شود .ایر فریم باید دارای ویژگی های مثل سبکی ، مقاومت بالا ، تحمل وزن های سنگین و دینامیک مطلوب برای حفظ تعادل باشند .

ایرفریم


موتور براشلس (Brushless Motor) : 

در قدم بعد نیازمند به یک موتور پیش رانه هستیم که در انتخاب نوع و خرید آن بسیار باید دقت کرد . اشتباه در انتخاب موتور مورد نیاز ممکن است منجر به کاهش بازدهی ربات شود .

موتور براشلس (Brushless Motor)


اسپید کنترل (Speed Control) : 

اسپید کنترل وسیله ای برای کنترل موتورهای براشلس نصب شده بر روی کواد کوپتر یا هر ربات پرنده دیگر است . در تهیه و خرید این قطعه رعایت شرط سازگاری آن با موتور انتخاب شده الزامیست .

  اسپید کنترل (Speed Control)


باتری لیتیوم پلیمر : 

از جمله قطعات بسیار مهم و گران قیمت در ساخت ربات پرنده باتری لیتیوم پلیمر است که دلیل استفاده از آن قابلیت دشارژ بالای آن است که موجب شده از آن در تمام ربات های پرنده بهره برده شود . شاید بتوان گفت مهمترین پارامتر تاثیرگذار در مدت زمان پرواز همین باتری می باشد که با افزایش ظرفیت باطری تایم پرواز نیز افزایش می یابد ولی توجه نمایید که با افزایش ظرفیت باطری وزن ربات پرنده نیز متعاقبا افزایش میابد و در نتیجه باعث افزایش مصرف باتری می شود که باید برای حل این مشکل باید باطری مناسبی برای ربات پرنده خود انتخاب کنیم که بتوانیم با کمترین هزینه بیشترین تایم پروازی را داشته باشیم .

 باتری لیتیوم پلیمر


شارژر باتری لیتیوم پلیمر : 

برای شارژ باتری های لیتیوم پلیمر باید از شارژرهای مخصوصی که دارای دقت شارژ بالایی هستند و از روش های خاصی برای اینکار استفاده می کنند و باعث افزایش عمر مفید باتری های لیتیوم پلیمر می شوند بهره برد .

 شارژر باتری لیتیوم پلیمر


هشدار دهنده ولتاژ باتری : 

در باتری های لیتیوم پلیمر نباید ولتاژ هر سل باتری از میزان معینی کاهش پیدا کند . مثلا اگر ولتاژ هر سل باتری لیتیوم پلیمر به کمتر از 2.8 ولت کاهش یابد . در غیر این صورت دیگر قابل شارژ نبوده و مسبب خرابی باتری می شود . برای حل این مشکل از هشدار دهنده ولتاژ باتری استفاده می شود . و در صورت کاهش ولتاژ هر سل از باتری از آن میزان معین ، هشدار دهنده شروع به بوق زدن های پیاپی می کند . علاوه بر آن این هشدار دهنده قابلیت نمایش ولتاژ تک تک سل های باتری را دارد .


فلایت کنترل : 

واحد کنترل مرکزی ربات های پرنده یا همان فلایت کنترل وظیفه هدایت ربات پرنده به جهت های مختلف و انجام دیگر توانایی های تعریف شده برای ربات را بر عهده دارد . حفظ تعادل ربات پرنده تا حد زیادی بستگی به این فلایت کنترل و دیگر سنسورهای به کار برده شده در آن دارد . از دیگر قابلیت های فلایت کنترل ها می توان به فرود خودکار ، بازگشت خودکار به خانه ، خلبان خودکار اشاره کرد .

 فلایت کنترل

از انواع فلایت کنترل میشود به موارد زیر اشاره کرد :

۱- فلایت کنترل مولتی وی MultiWii – قیمت پایین ، تعادل به نسبت پایین ، امکانات کم.

۲- فلایت کنترل آردوپایلوت یا APM – قیمت متوسط ، تعادل بالا ، امکانات زیاد .

۳- فلایت کنترل نازا Naza – قیمت خیلی بالا ، تعادل عالی , امکانات زیاد .

البته قابل ذکر است که با توجه به قیمت در وهله اول فلایت کنترل NAZA بهترین انتخاب و در وهله بعد APM می باشد . در صورت نیاز به یک فلایت کنترل با پایداری و کیفیت بسیار ، فلایت کنترل NAZA بهترین انتخاب خواهد بود .


ماژول های جانبی فلایت کنترل : 

در صورت تمایل به استفاده از امکانات فلایت کنترل می توان از ماژول های جانبی مثل ماژول GPS استفاده کرد .


رادیو کنترل : 

آخرین وسیله ضروری در ساخت کواد کوپتر یا هر ربات پرنده دیگر رادیو کنترل است که وسیله ای برای هدایت ربات پرنده به جهات وفواصل مختلف می باشد . شاید بتوان گفت یکی از پرهزینه ترین قطعات ساخت ربات پرنده همین رادیو کنترل می باشد .

 رادیو کنترل

در انتخاب رادیو کنترل باید به تعداد کانال ها ، طول برد ، کیفیت و امنیت رادیو کنترل بسیار دقت کرد . در صورت نیاز برای کاهش هزینه ها می توانید رادیو کنترل را خودتان بسازید و با قیمت یک رادیو کنترل کاملا معمولی ، یک رادیو کنترل کاملا حرفه ای با امکانات بسیار بالا داشته باشید .

از دیگر امکاناتی که میشود ربات پرنده را به آن ها تجهیز کرد عبارتند از :

فرستنده و گیرنده تصویر

دوربین اسپورت

گیمبال یا پایدار ساز پرواز

پیشنهادات ما

Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
علم روانشناسی چیست؟
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)

نظر شما