مبارزه با افسردگی (1)

نام نویسنده : نگین ولدخانی         ۲۳ دی ١۳۹۶ 2

مبارزه با افسردگی (1)


افسردگی میتواند به شدت انسان را ضعیف کند ، حسی که در افراد ایجاد میکند بسیار با حس ناراحتی فرق میکند و مخرب تر است. ناراحی آن حسی است که موقع شکست به وجود می آید اما افسردگی حس نافذتری است. مانند این است که شما در تونلی تاریک بدون هیچ روزنه نوری باشید. امید ناپدید میشود و تمام کاری که در طول روز انجام میدهید این است که به دنبال کمی شادی میگردید.

متاسفانه افسردگی بر روی رفتار ، گفتار و عملکرد شما تاثیر میگذارد. افسردگی باعث حواسپرتی ، سر درد ، بی خوابی ، خستگی ، بی قراری و نا آرامی ، مشکلات گوارشی و ... میشود. تمرکز و اشتهای شما را میگیرد. در شما ایجاد احساس گناه ، خجالت ، شرمندگی و بی ارزش بودن میکند. زمانی که فردی افسرده است مدام نگران است و استرس دارد.

زنان بیشتر در معرض افسردگی هستند به خصوص افسردگی بعد از زایمان. افرادی که در خانواده شان سابقه بیماری افسرگی بوده ، افرادی که فرد عزیزی را از دست داده اند ، افرادی که به بیماری هایی چون سرطان ، دیابت و ... مبتلا هستند ، افرادی که دوستان و آدم های اطرافشان ناراحت و افسرده هستند ، افرادی که داروهای خاصی مانند مسکن ها ، خواب اور ها و ... مصرف میکنند ، افرادی که در کودکی تجربه های تلخی داشته اند و ... در معرض افسردگی هستند.


بخوانید : 5 راه برای خوشحال تر بودن در زندگیهر فردی ممکن است به هر دلیلی به این بیماری دچار شود. اما راه های زیادی برای مقابله با این بیماری خطرناک وجود دارد. در هر مرحله ای از این بیماری هستید بهتر است که سروع به مبارزه با آن کنید.

راه های مقابله با افسردگی :

1.منفی بافی را متوقف کنید.

افراد افسرده دنیا را با دیدی منفی مینگرند. اگر مسائل در زندگی این افراد خوب پیش نرود ، آن ها خود را سرزنش میکنند و زمانی که خوب پیش رود ، آن را به شانس ربط میدهند. این افراد به خود مشکوک هستند و هیچ چیز خوبی را در خود باور نمیکنند. هر فردی با خود حرف میزند و این حرف زدن تاثیر مستقیمی بر فرد میگذارد. زمانی که کسی تمام مدت با خود منفی بافی میکند ، نتیجه چه خواهد شد؟!! این کار را بیشتر افراد افسرده انجام میدهند چون هیچ روزنه امیدی نمیبینند. افکار منفی خود را جدی نگیرید و آن ها را از خود دور کنید. جملات مثبت را جایگزین جملات منفی کنید و آنقدر این کار را تکرار کنید تا به عادت تبدیل شود.
2.حواس خود را پرت کنید.

تمام تلاش خود را انجام دهید تا حواس خود را از فکر کردن زیاد پرت کنید. افکار منفی شما بزرگترین دشمن شما هستند. حیوان خانگی و چیدن پازل ها برای افراد افسرده بسیار مفید است. بهترین کار برای پرت کردن حواس ، کار کردن است. شغلی برای خود انتخاب کنید و تمام سعی خود را بکنید تا در این کار موفق شوید. در شغل خود ، خود را به چالش دعوت کنید. افکار خود را از تمام نگرانی ها و استرس ها دور نگاه دارید.


بخوانید : چگونه " نه " بگوییم


3.به اندازه بخوابید.

کم خوابی و پرخوابی 2 علل مهم افسردگی است. کم خوابی بر استرس و نگرانی های افراد می افزاید ، انرژی افراد را از بین میبرد و آن ها را عصبی و زودرنج میکند. پرخوابی همچنین افراد را بی حال ، تنبل و غمگین میکند. سعی کنید در طول شبانه روز بیشتر یا کمتر از 8 ساعت نخوابید. خواب بر روی کیفیت کارهای روزانه شما تاثیر مهمی دارد. همچنین خواب بر روی ظاهر افراد تاثیر میگذارد. باعث کمبود یا اضافه وزن میشود و حالت صورت را تغییر میدهد.
4.از نور زیادی استفاده کنید.

تحقیقات نشان داده است افرادی که در معرض نور بیشتر هستند ، کمتر دچار افسردگی میشوند. به همین دلیل است که افراد در زمستان بیشتر دچار افسردگی میشوند. خانه را پرنور نگاه دارید و سعی کنید به هیچ عنوان در تاریکی نمانید. این کار برای افرادی که مشکلاتی برای خوابیدن دارند نیز بسیار موثر است.


بخوانید : منتظر تایید دیگران نباشید


5.یادداشت کنید.

2راه را به شما پیشنهاد میدهیم. 1: تمام ترس ها ، ناراحتی ها و نگرانی های خود را یادداشت کنید. تمام افکار خود را درباره این مسائل بنویسید و آن ها را بخوانید. به این ترتیب شما به افکار خود نگاه میکنید و میبینید که چه چیزهایی در ذهن شما میگذرد و راه حلی برای ان ها پیدا میکنید. 2: هر روز 5 چیزی که بابت آن ها شکرگزار هستید را یادداشت کنید و به آن ها نگاه کنید. این کار شما را از ناراحتی های مداوم نجات میدهد و به شما یاد آور میشود که همه چیز بد نیست
.
لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پیشنهادات ما

4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)

نظر شما