مبارزه با التهاب (1)

نام نویسنده : نگین ولدخانی         ۰۶ دی ١۳۹۶ 2

مبارزه با التهاب (1)


التهاب یک مکانیزم درونی برای ایمنی بدن میباشد. در واقع یک عکس العمل در جهت بهبود ایمنی بدن است. زخم ها ، بافت های آسیب دبده و عفونت ها همراه با التهاب بهبود پیدا میکند. اما وجود بیش از حد التهاب در بدن باعث آسیب های جدی مانند ورم مفاصل میشود. اگر التهاب از کنترل خارج شود ، باعث چاقی ، سرطان و بیماری های قلبی میشود.

التهاب به روش های مختلف خود را نمایان میکند. به عنوان مثال اگزما نوعی از التهاب است. چرک کردن زخم ها و توده های بافتی آسیب دیده نیز نوعی التهاب است

همانطور که مشاهده میکنید التهاب در بعضی از مواقع خطرناک است و باید آز آن جلوگیری کرد تا از کنترل خارج نشود.

پیشگیری البته که بهتر از درمان است.

اولین قدمی که باید برای پیشگیری از التهاب برداشت ، رژیم غذایی سالم است. حتما این جمله را شنیده اید که میگویند : " شما همان چیزی هستید که میخورید" و این کاملا درست است.

برای پیشگیری از التهاب کدام مواد غذایی را نباید مصرف کرد؟ کدام مواد غذایی التهاب را د ر بدن شما تحریک میکند؟


مواد غذایی تحریک کننده التهاب

1.شکر و قند

شکر به این معروف است که برای دندان ها بسیار مضر است علاوه بر آن باعث بیماری های مزمن مانند سندروم متابولیک و دیابت میشود. تحقیقات اخیر نشان داده که شکر باعث بروز جوش و آکنه بر روی پوست میشود.
2.لبنیات

تقریبا علت 6 درصد از بیماری ها در دنیا ، ناتوان بودن بدن در هضم کردن شیر است. شیر به شدت باعث آلرژی میشود. آلرژی نیز نوعی از التهاب است که در بیشتر مواقع باعث درد شکم ، تنگی نفس ، بروز جوش و آکنه ، اسهال و. کهیر میشود.
3.چربی های ترانس (غذاهای سرخ کردنی و فست فود)

چربی های ترانس باعث افزایش کلسترول میشود که همین باعث بروز التهاب است. چربی های ترانس در غذاهای سرخ کردنی ، فست فود و کره مارگارین یا کره گیاهی بیشتر وجود دارد.
4.سوسیس و کالباس

در سوسیس و کالباس ازمواد مضر غیر طبیعی استفاده میشود. این مواد باعث افزایش التهاب درون بدن میشود. این التهاب که بر اثر خوردن سوسیس و کالباس پدید آمده ، باعث سرطان و بیماری های قلبی میشود.
5.افزودنی های مصنوعی

افزودنی های مصنوعی که در آدامس ها ، شکلات ها ، پاستیل و به خصوص غذاهای بسته بندی شده وجود دارد که باعث التهاب و ورم مفاصل میشود. قبل از استفاده برچسب هایی که بر روی آن ها چسبیده است را با دقت مطالعه فرمایید.
6.روغن های سرخ کردنی

روغن های سرخ کردنی که در رستوران ها و خانه استفاده میشود ، دارای اسیدهای مضر چرب امگا6 هستند. این چربی های مضر باعث افزایش التهاب ، بیماری های قلبی و سرطان میشود.
امیدواریم از مطلب فوق استفاده لازم را برده باشید. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 

پیشنهادات ما

Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
2
چگونه " نه " بگوییم

نظر شما