مبارزه با التهاب (2)

نام نویسنده : نگین ولدخانی         ١۴ دی ١۳۹۶ 1

مبارزه با التهاب (2)

التهاب

التهاب در نتیجه تلاش بدن برای دفاع و رفع بیماری به وجود می آید. مانند زمانی که شما دارویی مصرف میکنید و نمیدانید که به آن حساسیت داشته اید ، بدن در صدد رفع آن بر می آید و در نتیجه علائم التهاب در بدن شما مانند کهیر ، جوش ، درد و ... در بدن شما پدیدار میشود.

التهاب دارای 3 نوع مزمن ، حاد و تهدید کننده است. در مرحله مزمن التهاب بیش از 5 ماه طول میکشد و ممکن است شما متوجه آن نشوید ولی جرقه بسیاری از بیماری هاست. التهاب حاد به این معنا که قسمت آسیب دبده بدن دچار درد ، ورم ، قرمزی و ... خواهد شد که فورا باید به پزشک مراجعه کرد. التهاب تهدید کننده به این صورت است که در افرادی که مدام دارو مصرف میکنند پیش می آید و با علائمی مانند سرگیجه ، ضربان تند قلب و ... همراه است که خطرناک است و باید به پزشک مراجعه شود.

در مقاله قبل برای شما توضیح دادیم که کدام غذاها و مواد غذایی برای التهاب مضر است و التهاب را بیشتر میکند. بخوانید : مبارزه با التهاب (1)

در این مقاله مواد غذایی را به شما پیشنهاد میدهیم که برای جلیگیری و مبارزه با التهاب های خطرناک مفید است.

مواد غذایی مفید برای التهاب

1.سبزیجاتی با رنگ تیره

ویتامین E یکی از عواملی است که از بدن در برابر مولکول های التهابی دفاع میکند. منبع قوی ای از این ویتامین را میتوانید در سبزیجاتی با رنگ تیره پیدا کنید. مانند گیاه خردل ، بروکلی ، اسفناج و ... همچنین اینع سبزیجات دارای مقدار بالایی آهن و کلسیم هستند.
2.پیاز و سیر

این سبزیجات تند در صدر لیست مواد غذایی برای مبارزه با التهاب است. سیر التهاب را تا حد صفر پایین می آورد. پیاز نیز التهاب را مهار میکند. بهتر است که سیر خام مصرف شود.


بخوانید : سالاد ایتالیایی با پیاز بو داده

3.گیلاس

آب گیلاس و خود آن درد عضلات ناشی از التهاب را تا حد زیادی کاهش میدهد. زمان التهاب برای رفع درد ماده غذایی بسیار موثری است.
4.لوبیای سیاه

این ماده غذایی غنی در فیبر میباشد و به سرعت باعث کاهش التهاب میشود.

5.آناناس

این را تقریبا همه میدانند که بعد از جراحی باید آناناس مصرف شود. این موضوع به این دلیل است که بعد از جراحی التهاب برای ترمیم بافت آسیب دیده به سراغ بدن می آید و این بسیار مفید است اما آناناس به این روند کمک میکند تا التهاب نیز به زودی از بدن رفع شود.
6.شکلات تلخ

شکلات تلخ برای از بین بردن باکتری های التهابی در بدن مفید است. همچنین اعضای بدن را برای کاهش التهاب آماده میکند.


بخوانید : کیک شکلاتی به روش آلمانی

7.گوجه فرنگی

گوجه فرنگی ها دارای لیکوپن (رنگ دانه های مفید) هستند که برای کاهش التهاب در بدن بسیار موثر است. بهتر است گوجه فرنگی خام مصرف شود. همچنین آب گوجه فرنگی نیز بسیار مفید است.


بخوانید : طرز تهیه ی سوپ سرد گوجه فرنگی

8.فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای دارای خواص آنتی اکسیدانی و ویتامین C میباشد. به همین ترتیب برای کاهش التهاب نیز بسیار موثر است.


بخوانید : طرز تهیه سالاد اسفناج و فلفل قرمز


امیدواریم از مطلب فوق استفاده لازم را برده باشید. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 

پیشنهادات ما

Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
2
چگونه " نه " بگوییم
علم روانشناسی چیست؟
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد

نظر شما