مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش اول)

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۵ مهر ١۳۹۶ 3

مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش اول)

شهرهای زیر زمینی جهان

در این مقاله به معرفی مشهورترین شهرهای زیر زمینی جهان می پردازیم.

1- زیر زمین پکن


شهر زیرزمینی پکن

"ماو زدونگ" فردی بود که دستور به ساخت این شهر داد و در سال 1969 در پکن ساخته شد. هدف از ساخت آن استفاده در شرایط ویژه و اضطراری بوده است و بیشتر امکانات یک شهر را دارد. تعداد محفظه هایی که برای تامین هوا در آن به کار رفته است برای نیمی از جمعیت پکن کافیست

2- Setenil de las Bodegas


مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان

این شهر در اسپانیا واقع شده است و در واقع شهری در زیر صخره ها مدفون است. در این شهر بیش از سه هزار نفر در آن زندگی می کنند و به عنوان بزرگترین می توان از آن یاد کرد که در حال حاضر به یک شهر توریستی معروف شده است.

3- شهر خدایان


شهر خدایان

اهرام ثلاثه مجموعه ای در زیر خود پنهان دارد که باستانی بوده است که به شهر خدایان معروف است. این شهر با وجود تحقیقات بسیاری که پیرامون آن شده است هنوز حامل رازهای بی جواب است که به نظرمی آید در دوره های مختلف سلاطین بخشی از حکومت خود را در آنجا قرار می داده اند.

4- تونل شانگهای


تونل شانگهای

در زیر پورتلند آمریکا تونلی به نام شانگهای وجود دارد که هدف از ساخت آن انتقال مواد غذایی بوده است . البته باید گفت که عده ای در آن زندگی می کرده اند. این شهر امروزه بسته شده است اما در زمان رونق آن به نام شهر ممنوعه نیز بوده است چون اعتقاد بر آن بوده است که بخشی از کارهای غیر قانونی در آن صورت می گرفته است.


5- Moose Jaw


مشهور ترین شهرهای زیرزمینی

این شهر برای زمانهایی ساخته شده بود که هوا به کمترین زمان خود می رسد و آمد و شد در شهر کاملا از بین میرود و این تونل ها برای مسافرت های گرم و رفت آمد راحتتر برپا شده است. در این شهر فساد نیز به چشم می خورد که به همین دلیل به شدت از آن نگهبانی می شود. 

بخش دوم این مقاله را در روز های آینده برای شما عزیزان قرار خواهیم داد.

پیشنهادات ما

B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف

نظر شما