مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۵ مهر ١۳۹۶ 6

مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)

مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان

این مقاله بخش دوم مقاله مشهور ترین شهر های زیرزمینی جهان میباشد که به معرفی 10 شهر بسیار زیبا و جالب میپردازیم که میتواند برای هر شخصی بسیار جالب و خواندنی باشد.امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت ببرید.

همچنین برای مطاله بخش اول میتوانید از لینک زیر استفاده کنید.


مشهور ترین شهر های زیرزمینی جهان (بخش اول)


6- Wieliczka 

مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان

معدن نمکی در لهستان وجود دارد که در زیر زمین واقع شده و تا سال 2007 در آن کار می شده است. مساحت آن تقریبا سیصد کیلومتر است و برای معدنچیان و خانواده آنها ساخته شده است. این شهر مجهز به تمام امکانات شهری بوده است و وسعت آن به حدی زیاد است که در زیر چندین شهر در این کشور واقع شده است. این شهر سالانه یک میلیون نفر را به خود جذب می کند.

7- Coober Pedy


شهر زیر زمینی Coober Pedy

در استرلیا نیز شهر زیر زمینی وجود دارد که اکنون 1600 نفر در آن زندگی می کنند و به عنوان مرکز عقیق در جهان معروف است تولید عقیق در آن بسیار زیاد است. این شهر به سال 1915 مانند یک شهر معمولی ساخته شد که دارای کوچه و خانه های مختلف است. حتی در این شهر قبرستان، کلیسا و مغازه های مختلف وجود دارد.

8- Cappadocia


شهر های زیرزمینی جهان

این شهر جز عجیب ترین و جذاب ترین شهرهای زیر زمینی است و در ترکیه واقع شده است زمان ساخت آن به دوره حکومت رومی های باستان بر می گردد. این شهر 7 طبقه دارد و همانند یک شهر بر روی زمین تمامی امکانات و ویژگی ها را دارد. خانه های آن به صورت دالان و غار مانند نیستند بلکه از لحاظ مهندسی واقعا دارای معماری هستند.

این شهر نه تنها کلیسا و مغازه دارد، بلکه مدرسه نیز دارد. این شهر به دلیل فرار مسیحیان از دست حکومت بوده است.

9- Burlington


شهر زیرزمینی Burlington

این شهر در انگلستان به عنوان شهری برای جنگ سرد در سال 1950 ساخته شده است. به عنوان پناهگاهی برای سرانهای انگلیسی محسوب می شده است. در این شهر یک دریاچه مصنوعی وجود دارد و دیواره هایش همه از سنگ پوشیده شده اند و در حملات مختلف جان افرادی که در آن هستند سالم به در آن می رفته است.

10- شهر زیر زمینی کاریز


شهر زیرزمینی Kariz Underground

و اما می رسیم به کشور ایران شاید باورتان نشود اما در جزیره کیش شهر زیر زمینی وجود دارد که نامش کاریز می باشد و بسیار هم راز آلود است. این شهر به 2500 سال پیش باز می گردد و به دلیل قدمت آن آسیب های بسیاری به آن وارد شده است که مسئولین در حال برطرف نمودن و مرمت آن هستند.


پیشنهادات ما

عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد

نظر شما