منتظر تایید دیگران نباشید

نام نویسنده : نگین ولدخانی         ۰۴ دی ١۳۹۶ 2

منتظر تایید دیگران نباشید


بیشتر مردم با این جمله آشنا هستند که " تو آنچیزی که فکر میکنی ، هستی! " . تحلیل این جمله به این صورت است که : شما آنچیزی هستید که فکر میکنید چون به فکرهایتان عمل میکنید! اما بیشتر ما فکر کردن درباره خودمان را از ذهن بیرون میکنیم. این است دلیل شکست خوردن و تسلیم شدن!

بیشتر ما فکر کردن درباره خودمان را به دیگران واگذار میکنیم. به عنوان مثال زمانی که عکس خود را با ده حالت مختلف ویرایش میکنیم تا در فضای مجازی قرار دهیم ، در واقع به دنبال تایید دیگران هستیم. هر لایک نشانه یک تایید برای ما است. اما باید بدانیم هیچکس در جایگاهی نیست که بخواهد ما را قضاوت و یا تایید کند. اصلا چرا نیاز است که ما هرروز منتظر تایید دیگران باشیم؟

با گذر زمان و بالا رفتن سنمان بیشتر تمرکزمان بر روی نداشته هایمان است و زمانی که منتظر تایید دیگران هستیم در واقع میخواهیم که این فقدان را جبران و یا پنهان کنیم. بیشتر ما تصمیمات امروزمان را بر اساس گذشته مان میگیریم. به همین دلیل است که با گذر زمان نسبت به هرچیزی بدبین میشویم. اما هرچه زودتر باید جلوی این طرز فکر را گرفت. اما چگونه؟

یک راه حل ساده برای خوشبین تر بودن : هر روز با خودتان ده ها بار تکرار کنید که : من به اندازه کافی باهوش ، زیبا ، موفق و قوی هستم. زمانی که این جملات را در طول روز بارها و بارها برای خود تکرار میکنید ، این جملات برای شما تبدیل به یک باور میشود. زمانی که هر روز خودتان ، خودتان را تایید میکنید تبدیل به چیزی میشوید که به آن باور دارید.


بخوانید : 5 راه برای خوشحال تر بودن در زندگی


شما مجبور نیستید نقاط ضعف خود را جبران کنید!

بیشتر ما زمان زیادی را صرف جبران ضعف های خود میکنیم و در آخر هم تبدیل به چیزی میشویم که در واقع نیستیم! به هیچ عنوان از ضعف هایتان خجالت زده نشوید. هرکس در زندگی ضعف هایی دارد چه درونی چه بیرونی. برای تایید دیگران خود را تبذیل به چیزی که نیستید نکنید! به عنوان مثال اگر به شما میگویند زیادی حساس هستید بهتر است کمی از احساسات خود را کم کنید ، قرار نیست برای تایید آن ها خود را آدمی خشک و بی احساس نشان دهید. این خصوصیت شما را ضعیف نمیکند اما باید یاد بگیرید که از احساساتتان در جهت صحیح و در جای مشخصی استفاده کنید.
هر روز با صدای بلند تکرار کنید!

زمانی که هر روز صبح به آینه نگاه میکنید ، با خودتان گفتگو کنید! به خودتان بگویید که میتوانید ، موفق میشوید ، زیبا و باهوش هستید، قوی هستید و از پس تمام مشکلات بر خواهید آمد. شاید در وهله اول احمقانه به نظر برسد اما با گذشت روزها و تکرار این جملات و شنیدن آن ها از زبان خودتان شما را به باور میرساند. پس با خود صحبت کنید و بدانبد که بخشی از کیفیت زندگیتان به افکارتان مربوط است.


بخوانید : خود مراقبتی جسمی و ذهنی


خود تنفری و حسادت هیچ جنبه مفیدی برای شما ندارد!

حسادت نشان از کمبود دارد. زمانی که به آدم ها حسادت میکنید ممکن است دست به کارهایی بزنید که جبران پذیر نباشد. از این افکار ذهن خود را دور کنید و به این فکر کنید که چه چیز هایی در زندگی دارید که شما را خوشحال میکند و باید به خاطر آن ها شکرگذار باشید. اینقدر به نداشته های خود و داشته های دیگران فکر نکنید. زمانی که به خود فکر میکنید به خوبی ها و نقطه قوت خود فکر کنید. به داشته هایتان و به این فکر کنید که برای بدست آوردنشان چقدر زحمت کشیده اید. آن زمان است که دیگر نیازی به تایید دیگران نخواهید داشت چون میدانید که چقدر خوب و قوی هستید.
به همه گوش دهید اما خود را درگیر نکنید!

زمانی که فردی به شما جمله ای منفی میگوید و یا انتقاد میکند ، آن را بشنوید و ارزیابی کنید ببینید آیا درست است؟؟ اگر انتقادی است که برای زندگی شما مفید است ، آن را بپذیرید و در جهت بهبود آن تلاش کنید اما اگر صرفا کسی که این جمله را گفته میخواسته شما را ناامید کند ، هرگز به آن این اجازه را ندهید! مهم نیست این جمله چقدر شما را آزار داده ، همیشه درسی در میان دردها وجود دارد و این درس ها باعث رشد و قویتر شدن شما میشود. به راهتان ادامه دهید و موفق شوید.


بخوانید : چگونه تغییر کنیم؟لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پیشنهادات ما

Photo 2017 08 14 14 47 24
سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)
2
چگونه " نه " بگوییم

نظر شما