منوی بازگشت به مدرسه (سیب کفش دوزکی)

نام نویسنده : ایمان قادری         ۰۶ مهر ١۳۹۶ 1

منوی بازگشت به مدرسه (سیب کفش دوزکی)

سیب کفش دوزکی

در ادامه مقالات منوی بازگشت به مدرسه همانطور که گفتیم قصد داریم با غذاهای لذیذ، زیبا و رنگارنگی که نظر کودکان و فرزندانمان را بیشتر از سایر غذا ها جلب می کند، روزهای بازگشایی مدرسه را دلپذیر تر و خاطره انگیز تر از پیش برای آن ها بسازیم. 

در این قسمت از مقالات منوی بازگشت به مدرسه قصد داریم شما را با یک میان وعده بسیار ساده به نام سیب کفش دوزکی آشنا کنیم. پایه این میان وعده را سیب قرمز تشکیل می دهد و در اصل ما با استفاده از سیب قرمز و دکوراسیون خاصی سیب های کفش دوزکی آماده میکنیم و به استفبال فرزندانمان می رویم.

موادی که برای تهیه سیب کفش دوزکی احتیاج دارید به شرح زیر است


سیب کفش دوزکی

مواد لازم برای تهیه سیب کفش دوزکی

سیب قرمز : 2 عدد

کشمش یا انگور سیاه بدون هسته : یک چهارم پیمانه

کره بادام زمینی : 1 قاشق غذاخوری

چوب شور : 8 عدد نازک


طرز تهیه سیب کفش دوزکی

مدت زمانی که برای تهیه این میان وعده به آن احتیاج دارید 10 دقیقه است. برای شروع کافیست سیب های سرخ را از وسط با یک برش طولی از بالا به پایین نصف کنید و تخمه ها و محتویات داخل آن را که غیر قابل خوردن برای کودکان است خارج کنید.

سیب کفش دوزکی

در یک بشقاب کوچک سیب های نصف شده را از قسمت صافشان قرار دهید. کره بادام زمینی را بر روی قسمت برجسته سیب ها بمالید. چوب شور ها را بر مانند شاخک های کفش دوزک درون سیب ها فرو کنید. طبیعی است که هر نیم کره سیب باید دو چوب شور را در خود جای دهد. سپس بر سر هر چوب شور یک کشمش فرو کنید تا مانند چشم های کفش دوزک باشد. بقیه کشمش ها را مانند خال های کفش دوزک بر روی سیب ها قرار دهید و برای آن که نیفتند می توانید ابتدا توسط یکی از شاخه های چنگال حفره نسبتا سطحی را بر روی پشت سیب ها ایجاد کنید و سپس کشمش ها را بر روی آن حفره ها قرار دهید. ( همانطور که در لیست مواد اولیه نیز اشاره کردیم می توانید از انگور سیاه به جای کشمش استفاده کنید. در این صورت شاید مجبور باشید انگور سیاه ها را حلقه حلقه برش دهید و سپس در تزیین آن ها را به کار گیرید.)

سیب کفش دوزکی شما آماده است، می توانید آن را به کمک فرزندان خود تهیه کنید و از آن ها نیز در تهیه این منوی غذایی لذیذ و بامزه کمک بگیرید. اینگونه همانند یک کاردستی توانسته اید میان وعده ای سرشار از انرژی و مواد مغذی را برا ی فرزندان خود آماده کنید. ایام به کام!


پیشنهادات ما

Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)

نظر شما