مهران مدیری

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۸ اردیبهشت ١۳۹۶ 1

مهران مدیری

از جمله هنرمندان معروف در ایران که محبوبیت خاصی بین مردم دارد می توان به مهران مدیری اشاره کرد. 

بیوگرافی مهران مدیری :

وی در 18 فروردین 1346 در یک خانواده پر جمعیت و هنر دوست دیده به جهان گشود و در واقع اخرین فرزند این خانواده 6 نفری است. او در سنین نوجوانی هنر را با تئاتر شروع کرد و در سال 1368 وارد رادیو شد و بمدت 6 سال در برنامه داستان شب به گویندگی پرداخت و پس از آن به همراه داریوش کاردان در سال 1372 با ساخت برنامه طنز برای نوروز همکاری داشت و در ان بازی کرد و این آغاز شهرت وی بود.

آثار هنری :

پرواز 57 که نخستین تجربه کارگردانی وی بود که در دهه فجر 1372 از شبکه یک سینما پخش شد و از طریق آن بازیگرانی چون نصرالله رادش به دنیای بازیگری پا گذاشتند. پس از آن مدیری با مجموعه ساعت خوش که بصورت ایتم های طنز از شبکه دو پخش میشد به کار خویش ادامه داد اما این مجموعه بطور ناگهانی نا تمام ماند اما بازیگران آن به شهرت دست یافتند.

وی پس از آن مجموعه های : ببخشید شما، پلاک 14، نود شب و طنز 80 را کارگردانی کرد و در سال 1380 با بازی در سریال دردسر والدین و فیلم سینمایی توکیو بدون توقف به روند هنری خود ادامه داد.


این مقاله را بخوانید : بیوگرافی اصغر فرهادیدر سال 1381 وی سریال محبوب و پرطرفدار پاورچین را با الهام از روستای خیالی برره به همراه همکار نویسنده اش پیمان قاسم خانی و با به تصویر کشیدن رذایل اخلاقی جامعه به تصویر کشید و این تازه آغاز ماجرا بود و با توجه به ناموفق بودن نقطه چین و جازه بزرگ، وی با داستان جدید شبهای برره در سال 1384 به روی آنتن رفت و با استقبال مردم روبرو شد.

پس از آن مدیری و کارگردانی اخرین سریال تلویزیونی خود بنام مرد هزار چهره، به شبکه نمایش خانگی پیوست و اولین مجموعه نمایشی خود را با نام قهوه تلخ را در این شبکه در سال 1389 توزیع کرد و ازجمله پر فروش ترین و محبوب ترین سریال خانگی لقب گرفت این سریال به دلایل نامعلوم نیمه کاره ماند. پس از آن و در زمستان 1389 وی با تقلید برنامه های ماهوار ای یک لوح فشرده بنام بمب خنده را به بازار عرضه کرد.

بیوگرافی مهران مدیری


وی پس از یک وقفه کوتاه  در سال 1391 سریال ویلای من را در شبکه خانگی به تصویر کشید اما نتوانست مانند قهوه تلخ در جذب مخاطب موفق عمل کند.

در سال 1392 و با ممنوع التصویر شدن نامعلوم وی در انیمیشن 1500 ، در زمستان همان سال وی مجموعه شوخی کردم را در قالب ایتم های طنز به تصویر کشید این سریال که در شبکه نمایش خانگی عرضه شد بازیگران بنام بسیاری داشت و مدیری هم به عنوان مجری و کارگردان در این مجموعه ظاهر شد.

وی پس از سالها دوری از تلویزیون در برنامه سه ستاره که در اواخر سال 1392 از شبکه سه سیما پخش میشد حضور یافت و جایزه بهترین بازیگر مرد را از نگاه مردم دریافت کرد و اعلام کرد که به تلویزیون باز خواهد گشت و اولین سریال خود را در سال 1393 با نام در حاشیه کارگردانی کرد اما به دلایلی پخش آن متوقف و با تغییر در فیلم نامه در فروردین 1394 پخش شد.

سرانجام وی در نوروز 1395 با مجموعه دورهمی توانست مخاطبان بسیاری را جذب کرده و حتی جایگزین خندوانه شود .

جوایز و افتخارات :

مهران مدیری در طول دوره هنری خود به جوایز بسیاری دست یافت از جمله آن ها می توان به دکترای افتخاری که از دانشگاه لیبرتی امریکا اشاره کرد. وی همچنین بارها و بارها به عنوان بهترین بازیگر و کارگردان نیز جوایزی دریافت کرد.


بانک مقالات ویکیوزپیشنهادات ما

عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
علم روانشناسی چیست؟
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی

نظر شما