مواد غذایی غنی در پروتئین

نام نویسنده : نگین ولدخانی         ١۴ آذر ١۳۹۶ 1

مواد غذایی غنی در پروتئین

زمانی که شروع به ورزش کردن میکنید ، به انرژی زیادی نیاز دارید. باید این انرژی را از مواد غذایی دارای پروتئین بالا مصرف کنید. مواد غذایی که در عین دارا بودن پروتئین بالا ، کم کالری باشد تا باعث چاق شدن شما نشود.

افرادی که ورزش هم نمیکنند ، باید در روز مقدار معینی مواد غذایی دارای پروتئین را در رژیم غذایی خود بگنجانند. پس چه بهتر که مواد غذایی پروتئین دار کم کالری مصرف کنند.

کسانی که به طور حرفه ای ورزش میکنند ، باید مواد غذایی با مقدار پروتئین بالا که دارای کالری کم حجم نیز میباشد مصرف کنند. زیرا مواد پروتئین دار به بدن آن ها کمک میکند که به سرعت عضله سازی کند و از آن طرف چربی های اضافه را از بین ببرد. اگر این افراد در هنگام ورزش کردن به زودی خسته میشوند ، باید مصرف مواد غذایی پروتئین دار را افزایش بدهند.

در این مقاله مواد پروتدین دار کم کالری را معرفی خواهیم کرد :

مواد غذایی دارای پروتئین بالا با چربی و کالری کم حجم

1.ماست یونانی

در صدر لیست مواد غذایی دارای پروتئین که برای بدن شما مضر هم نیست ، ماست یونانی مهمترین مواد غذایی میباشد. ماست یونانی دو برابر ماست معمولی دارای پروتئین است . همچنین خوردن ماست به شما کمک میکند که در هنگام شب خواب راحتتری داشته باشید. ماست یونانی به دلیل دارا بودن کلسیم به شما برای داشتن استخوان هایی محکم نیز کمک خواهد کرد.2.پروتئین کشک

کشک دارای مقدار زیادی پروتئین میباشد. کشک جزو آن دسته از مواد غذایی میباشد که هضم آن آسان است. کشک همچنین آمینو اسید بالا در عین حال کالری بسیار کمی دارد.


3.فیله مرغ یا بوقلمون

فیله مرغ یا بوقلمون دارای مقدار کمی چربی میباشد در عین حال پروتئین بالایی دارد. همچنین دارای زینک ، پتاسیم ، نیاسید ، ویتامین ب 6 و مقدار زیادی انرژی میباشد و برای کاهش کلسترول بسیار مفید است.4.لوبیای سفید

لوبیای سفید دارای فیبر زیادی است. همچنین از مواد غذایی کم کالری محسوب میشود. از لوبیای سفید پخته به صورت روزانه درون سالاد هم میتوانید استفاده کنید.


5.استیک گوشت

هر 11 کالری از گوشت دارای 1 گرم پروتئین میباشد. اما خوب نیست که هرروز مصرف شود. بهتر است در هفته 3-4 بار مصرف کنید.با توجه به مطالب گفته شده لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


پیشنهادات ما

Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
علم روانشناسی چیست؟

نظر شما