مکان های دیدنی ترکیه را بشناسید(بخش اول)

نام نویسنده : ایمان قادری         ۰١ دی ١۳۹۵ 1

مکان های دیدنی ترکیه را بشناسید(بخش اول)


اگر قصد سفر به ترکیه را دارید بهتر است بدانید که با چه مکان های دیدنی و توریستی زیبایی قرار است رو به رو شوید. به همین جهت قصد داریم که شما را با چند مکان دیدنی ترکیه آشنا کنیم.

اگر به ترکیه سفر کردید حتما از مسجد آبی دیدن کنید. یکی از مکان های پر بازدید ترکیه واقع در شهر استانبول، مسجد آبی است که از بنا های تاریخی این شهر نیز به حساب می رود. مسجد آبی به دلیل آن که داخل آن با کاشی های آبی تزیین شده است و شش مناره زیبای آبی در اطراف آن وجود دارد، به این نام شهرت یافته است. قدمت مسجد آبی ترکیه واقع در استانبول، به اوایل سال 1600 میلادی باز می گردد. اگر چه این مکان دیدنی ترکیه جهت ستایش و پرستش پروردگار ساخته شده است اما امروزه عده ی زیادی از مردم، از نقاط مختلف دنیا برای بازدید به آن سر می زنند و علاوه بر آن که جایگاهی برای پرستش و عبادت به حساب می آید، از آن به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کشور ترکیه و شهر استانبول نیز می توان یاد کرد.

پس اگر برای تعطیلات عید نوروز و یا شب یلدای خود و خانواده قصد سفر به ترکیه به خصوص شهر زیبای استانبول را دارید، حتما سری هم به این مکان زیبا و دیدنی بزنید و از نان شیرینی های سنتی این منطقه میل کنید و سفری خاطره انگیز را برای خود بسازید.

گذشته از مکان هایی نظیر مسجد و زیبایی های اینچنینی، اگر به ترکیه سفر کردید و قصد آن را داشتید که علاوه بر بازدید از مکانی توریستی، برای عزیزان خود سوغاتی تهیه کنید حتما به بازار بزرگ در استانبول رفته و از اجناس سنتی و زیبای آن و فضای متفاوتی که در این مکان حاکم است دیدن نمایید.

بازار بزرگ استانبول علاوه بر آن که یکی از مکان های توریستی و پر بازدید ترکیه و استانبول می باشد، یکی از قدیمی ترین بازار های سرپوشیده ی جهان به حساب می آید. کالاهایی که از سراسر دنیا به این بازار صادر می شود، همگی از نظر کیفیت و قیمت مورد بررسی قرار گرفته و سپس برای فروش در این بازار قرار می گیرند. حدود 4000 مغازه در این بازار وجود دارد. فراموش نکنید در این بازار هر قیمتی که شنیدید را سریع قبول نکنید و حتما چانه بزنید و مطمئن باشید کسی از این عملکرد شما تعجب نخواهد کرد.

برای مشاهده و مطالعه سایر مکان های دیدنی ترکیه به خصوص شهر استانبول با ما همراه باشید. در مقالات آینده حتما شما را با زیبایی های بیشتری از ترکیه آشنا خواهیم کرد.

سفر خوبی را برای شما عزیزان آرزومندیم، با انتخاب تور استانبول و تور ترکیه مطمئن، سفری خاطره انگیز را برای خود و خانواده عزیزتان فراهم کنید.

امیدواریم از مطالعه  این مقاله لذت برده باشید، برای مشاهده لیست تورهای ترکیه می توانید به لیست تور خارجی در ویکیوز مراجعه کنید، همچنین اگر قصد سفر به استان های کشور عزیزمان را دارید می توانید به لیست تور داخلی ویکیوز مراجعه فرمایید.


بانک مقالات ویکیوز
پیشنهادات ما

عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)
2
چگونه " نه " بگوییم
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)

نظر شما