مکان های دیدنی ترکیه را بشناسید(بخش پایانی)

نام نویسنده : ایمان قادری         ۰۲ دی ١۳۹۵ 1

مکان های دیدنی ترکیه را بشناسید(بخش پایانی)


پیشتر اماکن توریستی زیبایی از کشور ترکیه و به خصوص شهر استانبول را به شما معرفی کردیم و گفتیم که اگر روزی قصد سفر به ترکیه را داشتید مکان های تاریخی و گردشگری زیادی وجود دارد که بهتر است حتما به آن ها سری بزنید و از زیبایی های آن ها لذت ببرید.

امروز می خواهیم شما را با چند مکان زیبا و دیدنی دیگر از ترکیه آشنا کنیم. به خوبی می دانیم که ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد و از این رو ممکن است بسیاری از مردم برای تعطیلات خود سفر به این کشور را مورد نظر قرار دهند. بنابراین بهتر است مکان های تفریحی و گردشگری و همچنین عجایب و زیبایی های تاریخی ترکیه را بهتر بشناسیم تا در صورت سفر به این کشور به خوبی برای روزهایی که در آن جا مقیم هستیم برنامه ریزی کنیم.

دیدنی های ترکیه :

گالیپولی:

اجازه دهید شما را با گالیپولی آشنا کنیم. مکانی زیبا و آرامش بخش که شاید نظیر آن را کمتر دیده باشید.

این مکان برای مردم ترکیه و توریست هایی که از تاریخچه ی آن مطلع هستند بسیار قابل احترام است چرا که در جنگ جهانی اول حین یک عملیات نظامی، هزاران سرباز ارتش جان خود را در همین منطقه از دست دادند. پس این بار اگر قصد سفر به ترکیه را داشتید حتما سری هم به گالیپولی بزنید.

در تابستان که تعداد زیادی از توریست های ایرانی به ترکیه سفر می کنند نیزساحل این منطقه بکر و خلوت است و به همین جهت برای شما آرامشی خاص را به ارمغان می آورد.

اگر به دنبال مکانی هیجانی می گردید و یا از اقیانوس و دنیای آبزیان لذت می برید، بهتر است شما را به آکواریوم فلوریای استانبول دعوت کنیم. در این منطقه می توانید هم از غواصی در کنار کوسه ها و هم ازمشاهده ی تغذیه ی آبزیان لذت ببرید.


این مقاله را بخوانید : مکان های دیدنی ترکیه (بخش اول)


آکواریوم فلوریا:

اگر به همراه خانواده به ترکیه و استانبول سفر می کنید حتما یک روز خود را به آکواریوم فلوریا اختصاص دهید، این مکان برای کودکان بسیار هیجان انگیز و آموزنده است.


موزه نساجی استانبول:

اما نوبتی هم که باشد باید سری به موزه نساجی استانبول بزنیم. اگر مقاله های قبلی ما درباره ی سفر به ترکیه را مطالعه کرده باشید حتما اسم مسجد آبی ترکیه را شنیده اید. یادتان باشد اگر به این مسجد مراجعه کردید حتما نگاهی به زیر زمین آن بیندازید، شگفت زده خواهید شد. موزه نساجی استانبول درست در زیر زمین مسجد آبی قرار دارد، بازدید از آن جا را از دست ندهید. افرادی که به فرش و یا صنایع دستی مخصوص ترکیه علاقه دارند حتما از این موزه دیدن کنند.


موزه مدرن استانبول :

اگر هم به هنر مدرن علاقه مندید باز هم استانبول جای مناسبی برای شما خواهد بود. چرا که می توانید سری هم به موزه مدرن استانبول زده و از مجسمه ها، نقاشی ها و آثار هنرمندانه ی این مکان لذت ببرید. این موزه در اصل یک انبار در سواحل بسفر در منطقه ی کاراکوی می باشد که دیدن آن برای شما خالی از لطف نخواهد بود.

امیدواریم از سفر به ترکیه لذت کافی را برده باشید. با ما در مقالات بعدی درباره ی آب و هوای ترکیه و سایر مناطق توریستی و گردشگری آن همراه باشید.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید، برای مشاهده لیست تورهای ترکیه می توانید به لیست تور خارجی در ویکیوز مراجعه کنید، همچنین اگر قصد سفر به استان های کشور عزیزمان را دارید می توانید به لیست تور داخلی ویکیوز مراجعه فرمایید.

بانک مقالات ویکیوزپیشنهادات ما

Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد
علم روانشناسی چیست؟
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا

نظر شما