نکاتی درباره خرید یک عطر خوب و مناسب _ بخش اول

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۲ دی ١۳۹۵ 9

نکاتی درباره خرید یک عطر خوب و مناسب _ بخش اول

علت وجود الکل در همه عطرها چیست

از آنجاییکه آب و الکل به عنوان ترکیب حلال در مواد عطری به کار میرود ، الکل فرار است که همین باعث میشود که بر روی پوست شما باقی نمانده و با گرمای پوست بدن، عطر از پوست متصاعد شده و در هوا پراکنده می شود که بوی خوب و مطبوعی را ایجاد و در فضا پخش می کند که به شامه اطرافیان می رسد.

در حقیقت تمامی عطرها از 75 تا 95 درصد الکل طبیعی به همراه اسانس های روغنی ساخته می شوند. این میزان اسانس روغنی به کار رفته در عطر ها نام های مختلفی را ایجاد میکند .

در زیر با نام هر یک از این انواع عطر ها بیشتر آشنا می شویم و تفاوت های آنها را میبینیم :

پرفیوم ها :

این دسته از عطر ها با 22 درصد اسانس روغنی از بادوام ترین و بهترین نوع رایحه ها هستند.

ادو پرفیوم ها :

بعد از دسته ی پرفیوم ها، ادو پرفیوم ها قرار میگیرند که این دسته از عطرها هم دارای 15 الی 22 درصد از اسانس های روغنی هستند، که در مرتبه ی دوم قرار میگیرند.

ادوتویلت ها :

این دسته از عطر ها نیز دارای 8 الی 15 درصد اسانس روغنی هستند.

ادکلن ها :

این دسته از عطرها که برای مردان استفاده می شود دارای 4 درصد از اسانس های روغنی می باشد.

ادوفرش ها :

این عطرها که بسیار ملایم و ضعیف هستند به درد افرادی میخورد که دوست دارند از یک عطر با رایحه ای ملایم و بویی ضعیف تر استفاده کنند. این دسته از عطرها دارای 3 درصد از اسانس های روغنی هستند، که جزو رقیق ترین عطرها محسوب می شود.

در نتیجه هر چه میزان اسانس های روغنی به کار رفته در یک عطر بیشتر باشد، میزان دوام و ماندگاری آن عطر نیز بیشتر می شود و به همان نسبت هم قیمت آن عطر افزایش می یابد. بر همین اساس با توجه به استفاده ای که از عطر خواهید داشت میتوانید یکی از دسته های بالا را انتخاب نموده و در دسته ی مربوطه به دنبال سلیقه ی خود باشید که کار برای انتخاب یک عطر مناسب برایتان راحت تر میشود.


این مقاله را بخوانید : تاریخچه ای از عطر و ادکلن


بطور مثال عطرهای دسته های اول و دوم (پرفیوم ها و ادوپرفیوم ها) که دارای درصد بالاتری از روغن های معطر هستند، برای مهمانی ها و افرادی که دوست ندارند که مرتب عطر خود را تجدید کنند و همیشه عطر خود را به همراه داشته باشند، گزینه های بسیار مناسب تری خواهد بود چونکه دوام بالایی دارند .

ولی شما میتوانید برای استفاده ی روزانه و در محیط های کاری و بطور کلی برای استفاده ی روزمره می توانید به سراغ عطرهای رقیق تر بروید که شامل دسته های ادوتویلت ها و ادوفرش ها هستند، استفاده کنید که رایحه ای مطبوع و رقیق و ملایم تری دارند.

امروزه در کارخانجات عطرسازی معتبر و بزرگ در دنیا بیشترین تولید مربوط به دسته ی ادوتویلت ها و ادوپرفیوم ها هستند که بیشترین فروش را نیز در بازار دارند، زیرا که در دنیای امروز بیشتر افراد به دنبال عطری هستند که دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشند.

مسئله ی مهم دیگر نگهداری از عطر است

برای نگهداری از عطر می بایست که آنها را در معرض نور مستقیم خورشید و در مکان های گرم قرار ندهید زیرا که این مورد باعث از بین رفتن بوی عطر و همچنین تیره شدن رنگ عطر خواهد شد. البته بیشتر تولید کنندگان عطر از شیشه های تیره یا مات برای عطرهای تولیدی خود استفاده میکنند.

ضمناً پس از هر بار استفاده از عطر خود، از محکم بسته شدن در ظرف عطر اطمینان حاصل کنید که به خوبی و محکم بسته شده باشد.

این مطلب ادامه خواهد داشت و ما نکات و راهکارهایی برای خرید بهتر در مورد یک عطر مناسب را به شما پیشنهاد می دهیم. در این قسمت با ما همراه باشید.


بانک مقالاتپیشنهادات ما

5
10 مواد غذایی غنی در ویتامینk (ویتامین کا)
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
Main
راه های کنترل خشم
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز

نظر شما