چای سفید و نحوه ی تهیه و مصرف آن

نام نویسنده : ایمان قادری         ۳۰ دی ١۳۹۵ 42

چای سفید و نحوه ی تهیه و مصرف آن

از اینکه مقالات غذایی و آشپزی ویکیوز را در بانک مقالات دنبال می کنید، صمیمانه از شما سپاسگزاریم و امیدواریم که از تهیه و طبخ این غذاها بسیار لذت ببرید و در کنار عزیزانتان میل بفرمایید. 

در مقالات قبلی به ریشه های پیدایی چای سبز و همچنین به خواص بی نظیر آن اشاره کردیم . برای مطالعه ی چای سفید چیست و خواص چای سفید می توانید کلیک کنید . در این مقاله پا را یک قدم جلوتر می گذاریم و به نکات مهم در تهیه ی این نوع از چای خواهیم پرداخت : 

نکات مهم در مورد تهیه و مصرف چای سفید :

1- بهترین دما برای دم کشیدن این چای دمای حدود هشتاد تا نود درجه است . برای دم کردن آن بهتر است از لیوان های مخصوصی که برای دم کردن دمنوش ها به کار می رود استفاده نمایید . همچنین می توانید از فرنچ پرس ها بهره ببرید . در ضمن چایی را که درون لیوان ریخته اید را تا سه بار می توانید مجدد دم نمایید . برای این کار تنها کافی است که دوباره لیوان را با آب جوش پر نمایید .

2- برای خرید چای سفید بهتر است از برگ ها خشک آن تهیه نمایید . این نوع بسیار بهتر و با کیفیت تر از نوع تی بگ آن است . در تهیه ی تی بگ ها معمولا از خاک باقیمانده برگ های چای که در ته ظرف ها باقی می ماند استفاده می شود.


این مقاله را بخوانید :  طرز تهیه سالاد اسفناج استثنائی


3- محققان به این نتیجه رسیده اند که مصرف روزانه دو الی چهار فنجان چای سفید در طول روز می تواند نسبت به یک بار نوشیدن آن تاثیرات بیشتری را بگذارد . شاید به نظر برخی این میزان کمی هزینه بر باشد ، اما فراموش نکنید برگ های چای را تا سه بار می توانید مجددا دم نمایید . 

4- برای نوشیدن چای حتما یک زمان خاص و آرام را در نظر بگیرید . در این دقایق تلاش کنید تا به استراحت بپردازید و از نوشیدن چای تان لذت ببرید . از موسیقی و صندلی راحت استفاده نمایید . بگذارید مراسمی برای نوشیدن چای شکل بگیرد . تخقیقات نشان می دهد این کار هم باعث ایجاد آرامش بیشتر در افراد می شود و هم باعث می شود خواص چای بهتر و بیشتر جذب شوند .


5- برای هدیه دادن ، چای سفید می تواند گزینه ی خوبی باشد . این نوع از چای عطر و طعم ملایم و انرژی بخشی دارد و برگ های آن نیز به واسطه ی رنگشان بسیار زیبا هستند . این تنها یک هدیده ی معمولی نیست . بلکه یک هدیه ی سلامت است . عمر ماندگاری این چای نیز قابل قبول است .

6- تلاش کنید تا انواع مختلف چای و چای سفید را بیابید و آن ها را تجربه کنید . چای ها نقش جادویی در فراهم کردن سلامتی جسم و جان دارند . کمی گاها هزینه بر خواهند بود ، اما مطمئنا به تجربه کردنشان می ارزند . در نتیجه هر دو الی سه ماه یکبار سعی کنید چای جدیدی را خریداری نمایید .


چای سفید خواص بی نظیری دارد که می توانید در این قسمت آن ها را مطالعه نمایید . این چای خواص آنتی اکسیدانی زیادی نیز دارد که آن ها را نیز می توانید در این قسمت ببینید . روش دم کردن این نوع از چای نیز همانند چای سبز است و کافی ست مانند دمنوش ها کمی از برک آن را در لیوان مخصوص بریزید و بعد آن را با آب جوش دقایقی دم کنید . در ضمن می توانید به آن طعم های دارچین و نعناع و آویشن را نیز بیافزایید تا طعمی بی نظیر را تجربه کنید . امیدواریم مطلب فوق برای شما مفید بوده باشد . 


بانک مقالاتپیشنهادات ما

Photo 2017 08 14 14 47 24
سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
علم روانشناسی چیست؟

نظر شما