چای سفید و نحوه ی تهیه و مصرف آن

نام نویسنده : ایمان قادری         ۳۰ دی ١۳۹۵ 54

چای سفید و نحوه ی تهیه و مصرف آن

از اینکه مقالات غذایی و آشپزی ویکیوز را در بانک مقالات دنبال می کنید، صمیمانه از شما سپاسگزاریم و امیدواریم که از تهیه و طبخ این غذاها بسیار لذت ببرید و در کنار عزیزانتان میل بفرمایید. 

در مقالات قبلی به ریشه های پیدایی چای سبز و همچنین به خواص بی نظیر آن اشاره کردیم . برای مطالعه ی چای سفید چیست و خواص چای سفید می توانید کلیک کنید . در این مقاله پا را یک قدم جلوتر می گذاریم و به نکات مهم در تهیه ی این نوع از چای خواهیم پرداخت : 

نکات مهم در مورد تهیه و مصرف چای سفید :

1- بهترین دما برای دم کشیدن این چای دمای حدود هشتاد تا نود درجه است . برای دم کردن آن بهتر است از لیوان های مخصوصی که برای دم کردن دمنوش ها به کار می رود استفاده نمایید . همچنین می توانید از فرنچ پرس ها بهره ببرید . در ضمن چایی را که درون لیوان ریخته اید را تا سه بار می توانید مجدد دم نمایید . برای این کار تنها کافی است که دوباره لیوان را با آب جوش پر نمایید .

2- برای خرید چای سفید بهتر است از برگ ها خشک آن تهیه نمایید . این نوع بسیار بهتر و با کیفیت تر از نوع تی بگ آن است . در تهیه ی تی بگ ها معمولا از خاک باقیمانده برگ های چای که در ته ظرف ها باقی می ماند استفاده می شود.


این مقاله را بخوانید :  طرز تهیه سالاد اسفناج استثنائی


3- محققان به این نتیجه رسیده اند که مصرف روزانه دو الی چهار فنجان چای سفید در طول روز می تواند نسبت به یک بار نوشیدن آن تاثیرات بیشتری را بگذارد . شاید به نظر برخی این میزان کمی هزینه بر باشد ، اما فراموش نکنید برگ های چای را تا سه بار می توانید مجددا دم نمایید . 

4- برای نوشیدن چای حتما یک زمان خاص و آرام را در نظر بگیرید . در این دقایق تلاش کنید تا به استراحت بپردازید و از نوشیدن چای تان لذت ببرید . از موسیقی و صندلی راحت استفاده نمایید . بگذارید مراسمی برای نوشیدن چای شکل بگیرد . تخقیقات نشان می دهد این کار هم باعث ایجاد آرامش بیشتر در افراد می شود و هم باعث می شود خواص چای بهتر و بیشتر جذب شوند .


5- برای هدیه دادن ، چای سفید می تواند گزینه ی خوبی باشد . این نوع از چای عطر و طعم ملایم و انرژی بخشی دارد و برگ های آن نیز به واسطه ی رنگشان بسیار زیبا هستند . این تنها یک هدیده ی معمولی نیست . بلکه یک هدیه ی سلامت است . عمر ماندگاری این چای نیز قابل قبول است .

6- تلاش کنید تا انواع مختلف چای و چای سفید را بیابید و آن ها را تجربه کنید . چای ها نقش جادویی در فراهم کردن سلامتی جسم و جان دارند . کمی گاها هزینه بر خواهند بود ، اما مطمئنا به تجربه کردنشان می ارزند . در نتیجه هر دو الی سه ماه یکبار سعی کنید چای جدیدی را خریداری نمایید .


چای سفید خواص بی نظیری دارد که می توانید در این قسمت آن ها را مطالعه نمایید . این چای خواص آنتی اکسیدانی زیادی نیز دارد که آن ها را نیز می توانید در این قسمت ببینید . روش دم کردن این نوع از چای نیز همانند چای سبز است و کافی ست مانند دمنوش ها کمی از برک آن را در لیوان مخصوص بریزید و بعد آن را با آب جوش دقایقی دم کنید . در ضمن می توانید به آن طعم های دارچین و نعناع و آویشن را نیز بیافزایید تا طعمی بی نظیر را تجربه کنید . امیدواریم مطلب فوق برای شما مفید بوده باشد . 


بانک مقالاتپیشنهادات ما

Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی

نظر شما