چای سفید چیست و ریشه آن به کجا می رسد ؟

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۲ دی ١۳۹۵ 21

چای سفید چیست و ریشه آن به کجا می رسد ؟

مقاله ای که امروز برای شماعزیزان در بانک مقالات قرار داده ایم مربوط به چای سفید میباشد که به یکی از نوشیدنی های محبوب تبدیل شده و روز به روز پر استفاده تر میشود.همچنین شما عزیزان میتوانید لیست تولید کنندگان چای را در ویکیوز مشاهده فرمایید.

چای سفید چیست:

چای سفید یکی از انواع چای است که در میان ایرانیان کمتر شناخته شده است . بر خلاف تصور احتمالی ، رنگ نوشیدنی این چای سفید نیست ، بلکه دم نوش آن رنگ بیشتر متمایل به زرد دارد . البته زردی بسیار کم رنگ . نام این نوع از چای به این دلیل چای سفید است که از شکوفه های باز نشده ی گیاه چای که سفید و نقره ای هستند گرفته شده می شود . این نوع از چای برخاسته از کشور رنگارنگ و متنوع چین می باشد . در کشور چین انواع مختلفی از چای وجود دارد که جالب است بدانید برای نوشیدن هر کدام زمان و مراسم مشخصی وجود دارد . چای سفید از انواع چا های متراکم است که در این کشور بسیار طرفدارد دارند . بهترین فصل برای چیدن و برداشت این نوع از چای اوایل فصل بهار است . دست چیده های اولیه ی آن برای تهیه ی چای های مترامک استفاده می شوند . در واقع ماده ی خام و اصلی آن ها همین دست چیده ها هستند .

خود برگ خشک شده چای سفید نیز رنگی بر خلاف نامش دارد . برگ این چای خشک شده به رنگ سبز تیره است و کمی نیز متمایل به رنگ سیاه می باشد . در این نوع از چای میزان کافئین به نسبت دیگر انواع چای کمتر است ولی بوی برگ آن نسبتا تند است . در ضمن به علت میزان پایین کافئین طعم خاص و میوه ای د ارد و عطری متفاوت و دلنشین نیز از آن ساطع می شود .

محققان ئر تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که این نوع از چای سرشار از آنتی اکسیدان ها است و در نتیجه می تواند خواص پیشگیری و درمانی زیادی نیز داشته باشد . از جمله ی این خواص می توان جلوگیری از بیماری های قلبی و سرطان ها اشاره کرد .


این مقاله را بخوانید: مفید ترین خوراکی های صبحانه


ریشه چای سفید:

این نوع از چای با اینکه ریشه در شرق و فرهگ شرقی دارد اما رفته رفته جایی برای خود در غرب و تمام دنیا نیز باز کرده است . از آنجایی که توجه به سلامت مسلما در اولویت تمام مردم جهان است ، تعداد طرفداران آن در دنیا روز به روز نیز بیشتر می شود . صادرات این چای نیز در شرق و به خصوص چین تبدیل به یک صنعت مهم شده است .

در قدیم و در سنت های چینی طریقه تهیه ی این نوع چای بسیار جالب بوده است . در آن زمان برگ های چای سفید را به صورت قالب هایی در می آوردند و در مرحله ی بعدی آن ها را درون یک هاون سنگی می ریختند و می کوبیدند . سپس آب جوش را به آن اضافه می کردند اجازه می دادند دم کشیده شود . و بعد در فنجان های مخصوص مورد استفاده قرار می گرفتند .

اما روش تهیه ی آن در روزگار ما مسلما به همان شیوه نیست و تفاوت هایی دارد . در حال حاضر توصیه می شود که این نوع از چای را همانند دمنوش های دیگر و همچنین چای سبز ، داخل لیوان مخصوص دمنوش و یا قوری های شیشه ای مخصوص ریخته و اجازه دهید دقایقی با دمای حدود هشتاد درجه ی سانتیگراد دم بکشد . امیدواریم که از خواندن مطلب فوق استفاده ی لازم را برده باشید .

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.در مقالات بعدی در باره طرز تهیه و خواص چای سفید بیشتر صحبت میکنیم.


بانک مقالات ویکیوز
پیشنهادات ما

Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
Photo 2017 08 14 14 47 24
سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا

نظر شما