چای سفید چیست و ریشه آن به کجا می رسد ؟

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۲ دی ١۳۹۵ 18

چای سفید چیست و ریشه آن به کجا می رسد ؟

مقاله ای که امروز برای شماعزیزان در بانک مقالات قرار داده ایم مربوط به چای سفید میباشد که به یکی از نوشیدنی های محبوب تبدیل شده و روز به روز پر استفاده تر میشود.همچنین شما عزیزان میتوانید لیست تولید کنندگان چای را در ویکیوز مشاهده فرمایید.

چای سفید چیست:

چای سفید یکی از انواع چای است که در میان ایرانیان کمتر شناخته شده است . بر خلاف تصور احتمالی ، رنگ نوشیدنی این چای سفید نیست ، بلکه دم نوش آن رنگ بیشتر متمایل به زرد دارد . البته زردی بسیار کم رنگ . نام این نوع از چای به این دلیل چای سفید است که از شکوفه های باز نشده ی گیاه چای که سفید و نقره ای هستند گرفته شده می شود . این نوع از چای برخاسته از کشور رنگارنگ و متنوع چین می باشد . در کشور چین انواع مختلفی از چای وجود دارد که جالب است بدانید برای نوشیدن هر کدام زمان و مراسم مشخصی وجود دارد . چای سفید از انواع چا های متراکم است که در این کشور بسیار طرفدارد دارند . بهترین فصل برای چیدن و برداشت این نوع از چای اوایل فصل بهار است . دست چیده های اولیه ی آن برای تهیه ی چای های مترامک استفاده می شوند . در واقع ماده ی خام و اصلی آن ها همین دست چیده ها هستند .

خود برگ خشک شده چای سفید نیز رنگی بر خلاف نامش دارد . برگ این چای خشک شده به رنگ سبز تیره است و کمی نیز متمایل به رنگ سیاه می باشد . در این نوع از چای میزان کافئین به نسبت دیگر انواع چای کمتر است ولی بوی برگ آن نسبتا تند است . در ضمن به علت میزان پایین کافئین طعم خاص و میوه ای د ارد و عطری متفاوت و دلنشین نیز از آن ساطع می شود .

محققان ئر تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که این نوع از چای سرشار از آنتی اکسیدان ها است و در نتیجه می تواند خواص پیشگیری و درمانی زیادی نیز داشته باشد . از جمله ی این خواص می توان جلوگیری از بیماری های قلبی و سرطان ها اشاره کرد .


این مقاله را بخوانید: مفید ترین خوراکی های صبحانه


ریشه چای سفید:

این نوع از چای با اینکه ریشه در شرق و فرهگ شرقی دارد اما رفته رفته جایی برای خود در غرب و تمام دنیا نیز باز کرده است . از آنجایی که توجه به سلامت مسلما در اولویت تمام مردم جهان است ، تعداد طرفداران آن در دنیا روز به روز نیز بیشتر می شود . صادرات این چای نیز در شرق و به خصوص چین تبدیل به یک صنعت مهم شده است .

در قدیم و در سنت های چینی طریقه تهیه ی این نوع چای بسیار جالب بوده است . در آن زمان برگ های چای سفید را به صورت قالب هایی در می آوردند و در مرحله ی بعدی آن ها را درون یک هاون سنگی می ریختند و می کوبیدند . سپس آب جوش را به آن اضافه می کردند اجازه می دادند دم کشیده شود . و بعد در فنجان های مخصوص مورد استفاده قرار می گرفتند .

اما روش تهیه ی آن در روزگار ما مسلما به همان شیوه نیست و تفاوت هایی دارد . در حال حاضر توصیه می شود که این نوع از چای را همانند دمنوش های دیگر و همچنین چای سبز ، داخل لیوان مخصوص دمنوش و یا قوری های شیشه ای مخصوص ریخته و اجازه دهید دقایقی با دمای حدود هشتاد درجه ی سانتیگراد دم بکشد . امیدواریم که از خواندن مطلب فوق استفاده ی لازم را برده باشید .

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.در مقالات بعدی در باره طرز تهیه و خواص چای سفید بیشتر صحبت میکنیم.


بانک مقالات ویکیوز
پیشنهادات ما

علم روانشناسی چیست؟
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
Main
راه های کنترل خشم
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز

نظر شما