چه چیزی مهمتر از استعداد برای موفقیت است ؟

نام نویسنده : نگین ولدخانی         ۰۴ آذر ١۳۹۶ 2

چه چیزی مهمتر از استعداد برای موفقیت است ؟

بدست آوردن موفقیت در هر زمینه ای کار آسانی نیست. بعضی از افراد که موفق نمیشوند بر این باور هستند که استعداد آن کار را ندارند. اما واقعیت این است که استعداد بخش بسیار کوچکی از راز موفقیت است. چیزی که بسیار مهم تر از استعداد است البته که تلاش و پشت کار است اما از این موضوع ها مهمتر چیز هایی است که در این مقاله میخوانید. اما موفقیت در زندگی در بعضی مواقع بی ربط با استعداد است. عوامل موفقیت در زندگی را بخوانید.

چه چیزهایی مهمتر از استعداد است ؟1.آگاهی از رفتار و گفتار خود

آگاهی از رفتار و گفتار خود یا در لغتی دیگر "خود آگاهی" یکی از مهمترین علل موفقیت است. ما به رادیو ، تلویزیون ، رسانه و ... گوش میدهیم اما آیا تا به حال شده که به صدای درون خود با دقت گوش فرا دهیم؟؟ زمانی که شما به احساسات درونی خود یا بهتر از آن صدای درونتان گوش میدهید و به آن اعتماد میکنید ، قدم بزرگی در راستای خود آگاهی برداشته اید. زمانی که خود اگاه میشوید ، در انتخاب های خود بهترین تصمیم را خواهید گرفت و در مشکلات اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

2.قبول کردن چالش ها

در مسیر موفقیت چالش های بسیاری وجود دارد. افراد زیادی هستند که از این چالش ها فراری هستند و اصلا کوچکترین تغییری را نمیپذیرند. رد شدن از چالش ها اشتباه محض است. قبول کردن چالش ها و حل مشکلات با تمام سختی ها مزیت های فوق العاده ای به همراه دارد : اعتماد به نفس شما را بالا میبرد ، شما را تبدیل به فردی با تجربه میکند و شما را آماده میکند تا با چالش های بزرگتر رو به رو شوید اما تسلیم نشوید! پس برای به دست آوردن موفقیت چالش ها را قبول کنید و تغییر را بپذیرید ممکن است این برای شما موفقیت بزرگتری را به همراه داشته باشد.
3.کلمات را به درستی انتخاب کنید!

درست صحبت کردن یک هنر است. این هنر را تمرین کنید. شما یک جمله را میتوانید به ده ها حالت مختلف بیان کنید اما تنها در یک حالت است که شما را به آنچه که میخواهید میرساند. با کسب تجربه متوجه خواهید شد که با هر کس به چه صورت رفتار کنید. انسان ها بسیار پیچیده هستند. اما به صورت عادی سعی کنید محکم ، با آرامش و با اعتماد به نفس صحبت کنید. جالب است بدانید کلمات بر روی رفتار شما نیز تاثیر گذار است. تفکرات ما احساسات درونی ما را میسازند احساس درونی ما تبدیل به هیجان میشود ، این هیجانات بر روی رفتار ما تاثیر میگذارد.

4.گوش فرا دهید!

انسان ها عاشق حرف زدن هستند به خصوص درباره خودشان! افراد دوست دارند که شنیده بشوند. اگر میخواهید کسی را تحت تاثیر قرار دهید ، بگذارید در باره خودش با شما صحبت کند و شما با دقت گوش فرا دهید. هیچ موقع صحبت کسی را قطع نکنید و بیش از آن که صحبت کنید شنونده به حوصله ای باشید. گفته ها را به یاد داشته باشید. شنونده خوبی باشید تا دیگران را تحت تاثیر قرار دهید.
امیدواریم با مطالعه این مقاله تغییری در جهت بهبود مسیر موفقیت  خود اعمال کنید. در این بخش نقطه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. 

پیشنهادات ما

4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
علم روانشناسی چیست؟
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )

نظر شما