چگونه از آکنه زدن در بزرگسالی خلاص شوید (قسمت اول)

نام نویسنده : شبکه حرفه ای کسب و کار ویکیوز         ۰١ اردیبهشت ١۳۹۷ 1

چگونه از آکنه زدن در بزرگسالی خلاص شوید (قسمت اول)

چگونه از آکنه زدن در بزرگسالی خلاص شوید ؟!

(قسمت اول)


ممکن است آکنه را به عنوان یک مشکل دوران نوجوانی در نظر بگیرید، اما اگر هنوز جوش ها شما را اذیت می کنند ، شما تنها نیستید. طبق گزارش مجله آمریکایی آکادمی پوست، بیش از نیمی از زنان بالای 25 سال دارای برخی از آکنه های صورت هستند. آکنه بزرگسالان در زنان یائسه، در 30، 40 و حتی 50 سالگی، افزایش می یابد. 

 بنابراین باید چه کار کنیم؟ برای شروع، جوش هایتان را نترکانید. به ویژه، اگر آنها چرکی هستند. دکتر الیزابت هیل از CompleteSkinMD هشدار می دهد: "اگر شما آکنه را دستکاری کنید، احتمال اینکه لک و جای جوش از بین نرود خیلی بیشتر است ."
راهکارهایی برای کنترل این وضعیت: 


استرستان را مدیریت کنید   

یک عامل اصلی شیوع آکنه استرس است. دکتر جسیکای وایزر از گروه جراحی بینی نیویورک می گوید: "مشابه آکنه نوجوانان که ناشی از افزایش هورمون هایی است که باعث غربالگری غدد لنفاوی می شود، آکنه بزرگسالان نیز با هورمون ها ارتباط دارد." او توضیح می دهد: "ما شاهد استرس بسیار بیشتری هستیم، شدت بیشتری از هورمون های استرس، که همچنین می تواند باعث آکنه بعد از آن شود. هورمون استرس کورتیزول، به عنوان مثال، سبب ایجاد غده در پوست می شود تا روغن بیشتری تولید کند که منجر به شیوع آکنه می شود."

دکتر هیل می گوید: "سعی کنید فعالیت هایی را پیدا کنید که استرس را کاهش می دهند، زیرا استرس کورتیزول را افزایش می دهد. این که آیا ورزش، یوگا، مدیتیشن و خواب برای شما خوب است و یا هر چیز دیگری که می تواند سطح استرس خود را کاهش دهید، می تواند تاثیر زیادی بر روی پوست شما داشته باشد."
پوستتان را تمیز نگه دارید 

یک راه برای پاک نگه داشتن پوست این است که صورت خود را در صبح، عصر و بعد از فعالیت های ورزشی در باشگاه یا ورزشگاه تمیز کنید. دکتر هیل حتی می گوید مهم است که آرایش را قبل از عرق کردن در ورزشگاه پاک کنید.

او توضیح می دهد: "منافذ پوست شما همچنان باز هستند و اگر بر روی پوست صورت خود آرایش دارید، این مواد آرایشی و همچنین آلودگی ها ناشی از استفاده آن ها بر روی پوست شما مانده و وارد منافذ باز پوست می شود و در نتیجه التهاب و آکنه به همراه می آورد."


پیشنهاد او: "اگر آکنه دارید ، قبل و بعد از ورزش کردن از دستمال مرطوب استفاده کنید، به خصوص آنهایی که دارای اسید سالیسیلیک هستند." 

دکتر وایزر همچنین اضافه می کند که اگر شما مستعد ابتلا به خشکی پوست هستید، به جای دستمال مرطوب یا سایر شوینده ها از micellar water یا آب پاک‌کننده آرایش (پاک کننده‌های میسلار محصولاتی هستند که نیاز به شستشو با آب ندارند و پوست را پاک و آبرسانی می‌کنند) استفاده کنید. او توضیح می دهد: "این کار چربی طبیعی پوست را از بین نمی برد، بنابراین یک روش ملایم برای تمیز کردن پوست بدون شستشو است."

اطمینان حاصل کنید که چیزهایی را که با صورت شما در تماس است نیز تمیز هستند. این بدان معنی است که شما هر روز صبح تلفن خود را پاک کنید، موهایتان را از چهره خود بردارید.شستشوی بیش از حد پوست ممنوع

در حالی که شما باید پوست خود را تمیز نگه دارید، مراقب باشید این کار را بیش از حد انجام ندهید. اگر چهره خود را بیش از دو بار در روز شستشو دهید، پوست خود را از روغن های طبیعی محروم میکنید، که می تواند باعث تولید بیشتر روغن برای جبران آن شود. در نهایت می تواند منجر به خشک شدن پوست شود.

تغذیه مناسب

متاسفانه ادعای قدیمی که شیرینی ها برای پوست شما بد است احتمالا درست است. دکتر وایزر می گوید: "شخصا، من احساس می کنم که شکر بزرگترین عامل رژیم غذایی آکنه است. شکر بسیار طرفدار التهاب است و باعث ایجاد قرمزی و التهاب می شود. "

برخی از مطالعات همچنین به عوامل دیگر نظیر کربوهیدرات های تصفیه شده (ماکارونی، نان سفید، غذاهای فرآوری شده) اشاره می کنند که قند خون شما را افزایش می دهد و محصولات لبنی که دارای هورمون های بالا هستند (شیر، پنیر، ماست).

آب آشامیدنی کلیدی برای پوست عالی است، آن را هیدراته می کند و به سم زدایی از سموم کمک می کند.

امیدواریم از مطالعه قسمت اول این مقاله اطلاعات کافی و لازم را برای سلامت نگه داشتن پوست خود کسب کرده باشید. در قسمت بعدی شما را با آنچه که بیشترین تاثیر را بر روی پوست در سنین بالا میگذارد آشنا خواهیم کرد.


پیشنهادات ما

Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
Photo 2017 08 14 14 47 24
سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن

نظر شما