چگونه تغییر کنیم؟

نام نویسنده : نگین ولدخانی         ۰۸ آذر ١۳۹۶ 1

چگونه تغییر کنیم؟

تغییر کردن اجباری نیست اما یکی از راه های موفقیت تغییر کردن در مسیر درست است. با وجود راه های زیادی که برای تغییر کردن وجود دارد ، اما هرچقدر این تغییر بزرگ تر باشد ، کار سخت تر میشود.

با وجود تمام این سختی ها ، تغییر در زندگی لازم است زیرا ما زنده هستیم و تغییر کردن نشانه زندگی است. تغییر باید طوری باشد که که بر روی تمام جنبه های زندگی شما تاثیر بگذارد به طوری که این تاثیر را برای سال های باقی عمرتان حس کنید نه این که تفییر برای مدت کوتاهی مثلا یک سال از زندگی شما باشد.

در این مقاله به شما 4 مرحله برای تغییر زندگی خود آموزش میدهیم تا کار برای شما آسان باشد.

4 مرحله برای تغییر در زندگی


1.هر چیزی که در خود دوست ندارید را قبول کنید!

من میخواهم که انسان بهتری باشم یا من میخواهیم انسان صبورتری باشم.

بار ها این جملات رت در ذهن خود مرور کرده ایم اما تا به حال به آن عمل نکرده ایم. شروع تغییرات را از این جا شروع کنید. چه چیز دوست دارید در شخصیت شما عوض شود؟؟ اما این جمله ها تعریفات کلی ای هستند. باید جزئی تر به این موضوع نگاه کرد. به عنوان مثال باید متوجه شوید که آیا شغل خود را دوست دارید؟؟ آیا از محل زندگی خود راضی هستید ؟؟ و از این قبیل سوال ها. چون این مسائل هستند که باعث میشوند صبر شما تمام شود. باید به این سوال ها پاسخ دهید تا متوجه شوید چه چیز آرامش شما را بر هم میزند.


2.راه حل برای جواب ها !

حال که جواب سوال های بالا را میدانید ، شروع میکنید به تغییر کردن. بهترین راه این است که عاقلانه و مرحله به مرحله پیش روید. باید این مرحله را به مراحل کوچکتری تقسیم کنید تا شکست نخورید. باید این را بدانید که از زندگی روتین خود فاصله میگیرید و این ممکن است بسیار سخت باشد اما شما پذیرفته اید که تغییر کنید پس تسلیم نشوید. اگر نمیتوانید مثلا شغل خود را عوض کنید باید به دنبال راه حل های جانبی باشید. به عنوان مثال برای خود یادداشت کنید که چه چیزی شما را خوشحال میکند و سعی کنید بعد از کار این کار ها را انجام دهید تا آرامشتان را بازیابید. سپس شروع کنید به یادگیری شغلی که دوست دارید و کم کم در جایی مشغول کار شوید که شغلتان را دوست داشته باشید.
3.کارهایی که انجام میدهید به صورت کلی یادداشت کنید.

هرروز یادداشت کنید که چه کار هایی انجام داده اید. هر ماه این یادداشت ها را مرور کنید. ببینید چه کار هایی برای خوشحال کردن خود انجام داده اید؟ ببینید آیا تغییری که میخواستید هر چند کوچک ، به وجود آمده است؟ این کار به شما کمک میکند دیدی واضح از پروسه تغییرتان داشته باشید. تا کم و کاستی ها را بتوانید جبران کنید.

4. هرگز تسلیم نشوید!

هر بار که فکر میکنید این راه طولانی است و دیگر نمیخواهید ادامه دهید ، قوی تر از قبل باید راه را ادامه دهید. نگران نباشید نا امیدی را از خود دور کنید. این جزئی از پروسه تغییر میباشد. مانند رژیم گرفتن است. زمانی که میخواهید تسلیم شوید کافی است به آینه نگاهی بیندازید. تغییر هم به همین ترتیب است. شاید سخت و طاقت فرسا باشد اما نتیجه فوق العاده ای خواهید داشت.
اگر پیشنهاد یا نظری در هر یک از بخش ها دارید ، لطفا با ما به اشتراک بگذارید.

پیشنهادات ما

Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
2
چگونه " نه " بگوییم
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده

نظر شما