چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)

نام نویسنده : شبکه حرفه ای کسب و کار ویکیوز         ١۵ اردیبهشت ١۳۹۷ 1

چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)

چیدمان دکوراسیون اداری

(براساس اصول فنگ‌ شویی)


فنگ شویی به عبارتی، هنر اثرگذاری بر درون از طریق نظم و ترتیب دادن به محیط بیرون برای رسیدن به فضای بهتر و موفقیت بیشتر است. محیط پیرامون ما بر احساسات ما تاثیرگذار است. رعایت نکات فنگ شویی، به ما کمک می کند که انرژی مثبت و پویایی را در فضای اداری خود ایجاد کنیم. فنگ شویی در محیط کار، به منظور ایجاد فضایی مولد، آرام و الهام‌بخش حائز اهمیت است. ما بخش زیادی از اوقاتمان را در محیط کار می گذرانیم، بنابراین محل کار ما جایی است که فنگ شویی می‌تواند در آن کاربرد زیادی داشته باشد و می‌تواند استرس ما را کاهش دهد و انگیزه، بهره‌وری و خلاقیت را تشدید کند. فرقی نمی کند که این فضای اداری در خانه باشد، گوشه ای از فضای شرکت باشد و یا یک اتاق خصوصی باشد. به هر حال با بکارگیری صحیح اصول فنگ شویی، می توان انرژی دلخواه خود را تأمین کرد. از آنجایی که ما ساعات زیادی را درمحل کار خود می گذرانیم، توجه به اصول سلامتی فنگ شویی هم مثل اصول راندمان و کارایی حائز اهمیت است.چقدر انرژی مثبت براساس تعالیم فنگ‌شویی در دفتر كار ما وجود دارد؟

در ادامه چند اصل ساده متکی به فنگ‌شویی را که می‌توانیم در محل کارمان به کار ببریم را بررسی می کنیم.

مطالعات حاکی از آن است که بهم‌ریختگی فیزیکی منجر به استرس و افسردگی می‌شود. در مقابل تحقیقات نشان‌دهنده این است که هرچقدر محیط اطراف ما سازماندهی فضایی بیشتری داشته باشد، می‌تواند بهره‌ وری در محیط کار را نیز ارتقاء دهد.

 کلید اصلی ساماندهی فضا، این است که از چگونگی اشغال فضای اتاق آگاه باشیم، با انواع حالات مختلفی که می‌تواند یک فضا به خود بگیرد بازی کنیم و متوجه باشیم که فضای محل کار ما چطور تحت تاثیر آن واقع می‌شود.این نکات فنگ شویی لزوما نباید دراماتیک باشد، حتی استفاده از چند گیاه برای تصفیه ی هوا و تصاویر هوشمندانه فنگ شویی و قرار دادن میز کار در جای مناسب و صحیح، تأثیرات شگرفی بر روی سلامتی و نهایتا بر روی موفقیت کاری شما دارد. برای سازمان‌هایی که به‌صورت چند منظوره و با بالاترین سطح تکنولوژی مشغول به کارند، پیشنهاد می‌شود دیوارها را با رنگ سبز ملایم پوشش دهند و مبلمان و اثاثیه چوبی استفاده کنند، در این نوع سازمان‌ها رنگ سفید توصیه نمی‌شود.

هنگام خرید مبلمان و میز کار بهتر است از مدل‌های منحنی و بدون گوشه تیز انتخاب کنید. طبق قواعد فنگ‌شویی اجسام نوک تیز موجب از بین رفتن کانون انرژی‌های مثبت محیط می‌شوند. فنگ‌شویی، به استفاده از نور طبیعی یا طیف رنگ‌های طبیعی در محیط کار تمایل دارد و آن را عامل بهتری برای وضعیت دید، سلامتی و باروری می‌داند. چیزی كه مهم است این است كه كار كردن در یك فضای كوچك باعث كاهش سطح انرژی جسم شما می‌شود و باید این مسئله را با استفاده از عناصر نیروبخش فنگ‌شویی مانند آتش، آب، و چوب حل كرد و انرژی دوباره‌ای برای ادامه فعالیت‌ها كسب كرد.

وقتی‌ صحبت از پنج عنصر اصلی‌ می‌شود، باید متذکر شویم که عنصر آب الهام‌ بخش ارتباطات است، عنصر فلز برای تقویت رفاه و کامیابی و عنصر خاک برای تقویت روابط پایدار و ایجاد تعادل در محیط کاری است، عنصر آتش برای افزایش بهره‌ وری است و عنصر چوب کمک می‌کند حس خلاقیت در شما جریان پیدا کند.

پیشنهادات ما

2
چگونه " نه " بگوییم
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)

نظر شما