گلاب و خواص آن

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۷ دی ١۳۹۵ 7

گلاب و خواص آن


یکی از معروف ترین عرقیات در میان ایرانیان گلاب است . گلاب را از گل سرخ می گیرند و در آموزه ها و قصص دینی آمده است که پیامبر اکرم (ص) نیز از عطر این گل استفاده می کردند و به همین دلیل به گل سرخ گل محمدی نیز می گوییم . گلاب به جز عطری که دارد خواص گوناگونی نیز با خود به یدک می کشد .

نگاهی اجمالی بر تعدادی از خواص گلاب :1- کم کردن اضطراب :

عطر گلاب در کم کردن استرس بسیار موثر است . جالب است بدانید در بسیاری از داروهای درمان اضطراب گلاب استفاده می شود و می تواند خلق و خو را بهتر کند . برای درمان افسردگی از گلاب استفاده کنید . در بازار صابون ها و شامپو هایی با عطر گلاب وجود دارند که می تواند طراوت و شادابی را به شما نوید دهند .

2- کمک به سلامت پوست :

گلاب خواص زیادی نیز در محافظت از پوست دارد . این ماده در برابر عفونت های باکتریایی بسیار قدرتمند عمل می کند . در ضمن گلاب می تواند پوست را درخشان هم بکند . برای پاک کردن آرایش نیز می توانید از آن استفاده کنید . گلاب برای درمان آکنه نیز بسیار موثر است . برای از بین بردن جوش ها و آکنه ها می توانید از ترکیب آبلیمو و گلاب استفاده کنید و آن را روی جوش ها بمالید . حدود ده دقیقه صبر کنید و سپس صورتتان را با آب بشویید . این عمل را چند بار به صورت متناوب تکرار کنید . جوش ها کم کم خشک می شوند و اثر آن ها کم رنگ می شود و به مرور از بین می روند . ضمناً برای کسانی که پوست خشکی دارند توصیه می شود که پارچه ای را آغشته به گلاب کنند و همانند ماسک صورت از آن استفاده کنند . این کار به علت خواص ضد باکتریایی گلاب علاوه بر نرم و با طراوت کردن پوست ، باعث می شود منافذ پوست نیز پاک سازی شوند .
3- سلامت دهان و دندان با گلاب :برای درمان التهابات و زخم های لثه ، گلاب بسیار موثر است . علاوه بر تسکین درد ناشی از آن ها می تواند به درمان و از بین بردن آنها نیز کمک کند . در ضمن گلاب می تواند باعث تقویت دندان ها شود . علاوه بر آن می تواند برای تسکین درد دندان ها نیز مفید باشد . در طب سنتی برای افزایش عمر دندان ها و تقویت لثه توصیه می شود گلاب قرقره شود . این اعتقاد در طب سنتی وجود دارد که علاوه بر استحکام دندان ها و لثه ، این عمل می تواند به آفت و زخم دهان نیز کمک کند . در ضمن گلاب برای از بین بردن بوی بد دهان نیز موثر است . برای این کار می توانید گلاب را مثل یک دهان شویه مصرف کنید .

4- کم کردن دمای بدن و خستگی :

در فصل گرما می توانید در عرقیجات و شربت های خود از گلاب نیز بهره ببرید . این ماده در پایین آوردن حرارت بدن و خنک کردن آن بسیار موثر است . همین تاثیر می تواند به کم کردن خستگی شما نیز کمک کند . در ضمن به تقویت بدن نیز کمک می کند . در نتیجه در تابستان از ترکیب گلاب در نوشیدنی هایتان بهره ببرید .

5- رفع پف چشم :

گلاب می تواند به از بین بردن پف چشم نیز کمک کند . برای این کار کافی است دو پد پنبه ای را به گلاب آغشته کنید و آن ها را روی چشم های خود قرار دهید و اجازه دهید دقایقی بمانند . این عمل باعث نرمی پوست دور چشم ها می شود و پف آن را از بین می برد .

این ها تنها تعدادی از خواص این ماده ی آسمانی بود . فراموش نکنید که گلاب را بیش از پیش در برنامه ی مصرف خود قرار دهید . امیدواریم که از خواندن مطلب فوق لذت و استفاده ی لازم را برده باشید .


بانک مقالات ویکیوزپیشنهادات ما

Main
راه های کنترل خشم
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
Indian butter chicken 8
طرز تهیه مرغ کره ای هندی
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)

نظر شما