5 راه برای خوشحال تر بودن در زندگی

نام نویسنده : نگین ولدخانی         ١۹ آذر ١۳۹۶ 2

5 راه برای خوشحال تر بودن در زندگی

خوشحال بودن در زندگی یک هدف اجتناب ناپذیر است. هر کسی میخواهددر زندگی خوشحال باشد. اما رسیدن به این هدف اگر آسان بود نیاز به نوشتن این مقاله یا حتی جستجو کردن برای بدست آوردن آن نبود و تمام انسان های دنیا به راحتی به این هدف میرسیدند. در بیشتر مواقع با وجود تمام سختی ها در زندگی شاد بودن بسیار سخت است. اما همیشه راه هایی برای خوشحال تر بودن در زندگی وجود دارد. در این مقاله راه های آسان اما مهمی را به شما معرفی خواهیم کرد تا شما را در رسیدن به این هدف مهم یاری کند.


5 راه برای بدست آوردن شادی در زندگی

1.بیشتر ورزش کردن!

علم ثابت کرده است که هرچقدر بدن سالمتری داشته باشید ، شادی در زندگی شما افزایش پیدا میکند. یکی از راه های سلامت بودن ، ورزش کردن به صورت مداوم است. این تداوم میتواند 3 بار در هفته باشد یا میتواند در روز 30 دقیقه باشد. واضح است که ورزش کردن علاوه بر سلامتی برای خوش اندام شدن به شما کمک میکند. وقتی که شما احساس خوبی درباره بدن و اندام خود دارید ، خود به خود خوشحال تر از هر زمانی خواهید بود. زمانی که احساس افسردگی میکنید ، به جای خوردن قرص های مختلف ، بهتر است از جای خود برخیزید ، ناراحتی ها را کنار بگذارید و بدون فکر کردن به علت ناراحتی ها شروع یه ورزش کردن کنید. آم موقع است که نتیجه فوق العاده ورزش کردن را حس میکنید.

زمانی که ورزش میکنید به مواد غذایی دارای پروتئین بالا نیاز دارید. بخوانید : مواد غذایی غنی در پروتئین  2.کیفیت خوابتان را بالا ببرید!

انسان ها یک سوم عمر خود را در خواب به سر میبرند! پس نمیتوان تاثیر آن را در زندگی نادیده گرفت. زمان خواب که فرا میرسد هجوم انواع فکر های منفی را از خود دور کنید. این کار را هر شب تمرین کنید آنقدر که با افکار مثبت به خواب روید. تحقیقات نشان داده است افرادی که کیفیت خواب بالایی دارند ، افرادی هستند که بیشتر انرژی مثبت از خود ساتع میکند و در کل افراد مثبت گرایی هستند. قبل از خواب خوردن یک کاسه کوچک ماست ، به شما برای خواب راحت کمک به سزایی میکند. اگر دچار بی خوابی یا کم خوابی هستید ، اول به پزشک مراجعه کنید تا این مشکا ریشه ای حل شود و شما از علت آن آگاه شوید، سپس سعی کنید با خوردن و نوشیدن مواد غذایی که به شما برای خواب راحت کمک میکند ، کیفیت خوابتان را بالا ببرید. مانند دم نوش چای سبز.

بخوانید : طرز تهیه ماست یونانی
3.مدیتیشن

ممکن است فکر کنید مدیتیشن یک روش کاملا کلیشه ای است. اما مدیتیشت به شما برای داشتن تمرکز ، منظم بودن ، آرام بودن روح و روان و .... کمک میکند و تمام این موارد به شما برای شادتر بودن کمک میکند. تحقیقاتی که بر روی 16 فرد در ظول 8 هفته مدیتیشن انجام شد ، آمار فوق العاده ای نشان داد. دانشمندان مغز این افراد را قبل و بعد از مدیتیشن مورد بررسی فرار دادند و متوجه شدند استرس آن ها بعد از مدیتیشن کاملا از بین رفته و خود آکاهی آن ها تا حدود زیادی بالا رفته بود. این نتیجه ها نشان از آن دارند که مدیتیشن راهی موثر در رسیدن به شادی و خوشحالی در زندگی است.

4.قدم زدن!

تحقیقات نشان داده است 20 دقیقه قدم زدن در روز در هوای آزاد ، میتواند تا حد زیادی فکر و ذهن شما را باز کند و به شما انرژی زیادی یبخشد. قدم زدن در هنگام عصر در فضای باز برای تمامی افراد انرژی بخش است. زمانی که از کار زیاد خسته اید یا موضوعی فکر شما را مشغول کرده است، بهترین راه برای آرام شدن همین راه است. این کار استرس را از شما دور میکند و به شما اجازه میدهد که درست فکر کنید.


بخوانید : چگونه تغییر کنیم؟
5.در جامعه باشید!

به این معنی که بیشتر با دوستان و خانواده تان وقت بگذرانید. گوشه گیری و تنهایی بیشتر شما را به سمت افسردگی و ناراحتی میکشاند. گذراندن وقت با آن هایی که دوستشان دارید شما را تا حد زیادی به رسیدن شما به شادی کمک میکند. وقت کذراندن با افراد مختلف جدا از شادی که همراه دارد ، کیفیت زندگی شما را نیز افزایش میدهد. شما حتما با کسانی آشنا و فامیل هستید که در شهر ها یا کشور های دیگر زندگی میکنند ، بهتر است بار سفر ببندبد و به آن ها سر بزنید. تا هم سفر رفته باشید هم از اقوام دیدن کرده باشید.امیدواریم مطلب فوق بتواند شما را در مسیر به دست آوردن شادی در زندگی یاری کند. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پیشنهادات ما

Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)

نظر شما